4 czerwca 2023

Meble kuchenne na wymiar – poznaj najciekawsze rozwiązania

meble kuchenne na wymiar pomagają w urządzeniu kuchni dopasowanej do indywidualnych potrzeb

Meble kuchenne na wymiar cieszą się rosnącą popularnością. To dlatego, że mogą mieć niemal dowolny design i rozmiar. Dzięki temu każdą szafkę możesz dopasować do wymiarów Twojej kuchni i swoich potrzeb.

Meble kuchenne na wymiar – kształt jaki chcesz

W sklepach zwykle możesz kupić szafki tylko o regularnych, sześciennych kształtach. Ewentualnie można kupić także szafki narożne. Co jednak w przypadku, gdy Twoja kuchnia znajduje się na poddaszu lub pomieszczenie ma inne, nietypowe kształty. Projektant mebli na wymiar idealnie dopasuje wygląd mebli to kształtu pomieszczenia.

Kształt mebli możesz dopasować nie tylko do pomieszczenia, ale także własnego gustu. W wyróżniających się kuchniach szafka narożna, lub ostatnia szafka może mieć obłe wykończenie. Dzięki temu linie będą bardziej obłe, będą bardziej bardziej przyciągać wzrok obserwatora. 

Możesz też poprosić o dowolną długość i szerokość zarówno samego mebla, jak i blatów. To idealne rozwiązanie w przypadku, gdy Twoja kuchnia ma nietypowe rozmiary – np.: jest bardzo wąska. W ten sposób będziesz mógł całkowicie zabudować kuchnię w sposób, jakiego potrzebujesz. 

Meble kuchenne na wymiar
Meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar – nietypowe materiały

W przypadku mebli na wymiar możesz wybrać niemal dowolne materiały, kolory i ich połączenia. Tradycyjne drewno może stać się mniej tradycyjne, jeżeli wybierzesz np.: drewno oliwne lub z bambusa. Producenci produkują jednak meble także z tradycyjnych materiałów, np.: sosny, czy dębu. Możesz jednak poprosić o nietypowe malowanie. W ostatnim czasie modna jest zieleń i odcienie niebieskiego.

Możesz także poprosić o różnorodne połączenia kolorystyczne. Interesującym trendem jest pozostawienie części szafek lub szuflad w naturalnym kolorze. 

Ciekawie wyglądają także blaty metalowe, np.: z miedzi. Ten metal pozwala nie tylko na utrzymanie higieny w kuchni, ale ma także ciekawy, ciepły kolor. Jeżeli jednak wolisz nowoczesny i chłodny styl, możesz zdecydować się na beton. Jeżeli interesują Cię klasyczne trendy możesz wybrać z drewna, np.: sosnowego. Klasycznym rozwiązaniem jest także kamień, np.: marmur. 

Najważniejsze jednak w meblach kuchennych są ich fronty. Tutaj również możesz wybrać wiele materiałów. Ostatnio króluje laminat – zarówno błyszczący, jak i matowy. Jego zaletą jest łatwe czyszczenie, oraz mnogość kolorów. Możesz wybrać zarówno neutralną biel, kojącą zieleń, czy nawet intensywną czerwień. 

Dzięki meblom na wymiar i odpowiednim materiałom możesz stworzyć własny styl i dopasować go do własnych upodobań. Od rozwiązań w starym stylu do pomysłów bardzo nowoczesnych.

Kuchnie na wymiar Bielsko – możliwość zaprojektowania nowych funkcji

Dzięki meblom na wymiar możesz otrzymać kuchenne meble na wymiar z dodatkowymi funkcjami. Możesz na przykład stworzyć własną wyspę – której to nie otrzymasz w sklepie z meblami. Dzięki temu otrzymasz miejsce do gotowania, zjedzenia śniadania.

Projektanci mogą też dla Ciebie stworzyć szafkę na wino, czy dodatkowy stojak dopasowany dokładnie do pozostałych mebli. Możesz otrzymać także dodatkowe półki nie tylko na słoiki, ale także podpórkę na książkę kucharską. 

Możesz też poprosić o meble do zabudowy dowolnych sprzętów – lodówki, zmywarki, a nawet mikrofalówki czy piekarnika.