2 grudnia 2023

Jakie zajęcia możesz wykonywać z dziećmi w żłobku?

żłobek Gdańsk Wrzeszcz

żłobek Gdańsk Wrzeszcz

Małymi umysłami łatwo manipulować. Mózgi dzieci są jak czyste tablice; cokolwiek na nim napiszesz, pozostanie z nimi na zawsze, przyczyniając się do ich osobowości. Tak więc jako rodzic i jako instytucja ważne jest, aby facylitatorzy z oddaniem pracowali nad tworzeniem silnych i pewnych siebie osobowości.

Oto kilka zajęć, z których korzystają dzieci w żłobek Gdańsk Wrzeszcz ,aby poprawić uczenie się dzieci, wpajać najnowsze informacje i uczyć je, jak być we wszystkim lepszą osobą:

Dzieci uwielbiają być kreatywne, a kiedy osiągną wiek trzech lat; to właściwy czas, aby przekazać je farbom, które pomogą im rozwikłać w sobie artystę. Ta czynność jest bardzo łatwa, ale niechlujna. Do tego potrzebne są widelce, papier i farby.

Wlej farby do jakiegoś pojemnika; pozwól dziecku zanurzyć widelec w ulubionych kolorach i wzorach kwiatów. Możesz poprosić ich o udekorowanie kartek lub zaproszeń i być dumnym ze swojej kreatywności.

Chcesz nauczyć swoje dzieci czegoś o dziczy? Królestwo zwierząt to gra, w której Twoje dzieci naśladują zwierzęta zarówno pod względem mówienia, jak i chodzenia. W ten sposób przedszkolaki mogą dogłębnie poznać dzikie zwierzęta, ich siedlisko i zachowanie. Ponadto gra jest fizycznie wyczerpująca, dzięki czemu Twoje dziecko pozostanie aktywne.

Przynieś plastikowe owoce i zagraj w karty. Schowaj owoce i daj dziecku kartę jednego owocu. Poproś ich, aby znaleźli brakujący owoc i dopasowali go do karty. W ten sposób nie tylko pozostaną aktywne zarówno umysłowo, jak i fizycznie, ale także nauczą się różnych nazw owoców w zabawny sposób.

Produktywne spędzanie czasu z przedszkolakami w domu może być trudnym zadaniem; musisz znaleźć zajęcia, w które mogą się zaangażować podczas nauki, a także zajęcia, które są dla nich bezpieczne.

Rodzice mogą zorganizować te zajęcia w domu dla swoich małych dzieci, aby spędzić czas na produktywnej nauce.

➲ Sortowanie pomponów : sprawiają, że nauka jest dla dzieci przyjemniejsza. Możesz powtórzyć ten pomysł na sortowanie w swoim domu. Rozrzuć losowo kolorowe kuleczki z pomponami na macie lub na podłodze i pozwól maluchowi posortować, to pomoże mu w rozpoznawaniu kolorów, a po posortowaniu maluch będzie mógł je policzyć, co da mu wyobrażenie o liczbach.

➲ Sadzenie : To wspaniałe zajęcie, w którym mogą uczestniczyć zarówno rodzice, jak i dzieci, a zdobycie kolorowych narzędzi ogrodniczych również pomoże w zwróceniu ich uwagi na tę czynność.

➲ Odkrywanie kultur : Zaangażowanie przedszkolaków w tworzenie rękodzieła z różnych kultur, gotowanie z nimi różnych potraw etnicznych i ubieranie ich zgodnie z różnymi kulturami pomoże im odkrywać i jest świetnym zajęciem rozwijającym ich umiejętności twórcze.

➲ Zajęcia sensoryczne : Pozwól dziecku bawić się piaskiem kinetycznym lub innymi materiałami sensorycznymi, pomoże mu to rozwinąć zrozumienie różnych zmysłów.

➲ Fiszki : Zrób kilka fiszek z literami i cyframi i zagraj z przedszkolakami w grę „pokaż i opowiedz”, co również pomoże im w nauce.

➲ Poszukiwanie skarbów : Stwórz przyjazną dla dzieci mapę domu i ukryj smakołyki i różne zabawki w miejscach, do których dzieci mogą łatwo dotrzeć, co pomoże im również rozwinąć zmysł nawigacji.

➲ Garncarstwo : Wykonywanie glinianych garnków z dziećmi to także świetna zabawa; możesz później pomalować również doniczki.

➲ Bitwa na balony z wodą: Napełnij kilka małych balonów z wodą i pozwól dzieciom na zabawną walkę, to świetna aktywność latem.

➲ Robienie lodów na patyku : Pozwól dzieciom robić własne lody na patyku, używając świeżych owoców i soków owocowych; to świetny sposób na przemycenie owoców do ich diety.

➲ Pieczenie : Zachęcaj swoje dzieci do nauki gotowania i pieczenia, pomagaj im w zadaniach, które są dla nich bezpieczne.

➲ Rękodzieło : Zaangażuj je w podstępne czynności, takie jak robienie kart, dekorowanie słoików, malowanie, a nawet kolorowanie.

➲ Sztuka składania papieru : Naucz swoje dzieci różnych technik składania papieru; spędzą godziny ciesząc się tą czynnością.

➲ Tie-Dye : naucz je barwienia koszulek za pomocą ostrych szpikulców; niech zaprojektują własne koszulki.

➲ Nauka dobrych manier przy stole: Pozwól im nakryć do stołu i zorganizować obiad, na którym jedzą zgodnie z dobrymi obyczajami.