2 grudnia 2023

Aranżacja wnętrz – jakie dodatki wybrać?

Aranżacja wnętrz to także małe dodatki, które ocieplą pomieszczenie

Urządzanie nowego mieszkania lub jego całkowity remont wymaga jednego – to odpowiednia aranżacja wnętrz. Dzięki przemyślanemu projektowi Twoje mieszkanie całkowicie się odróżnia od innych wnętrz, jest oryginalne i dopasowane do Twojego gustu. Jednym z ważnych elementów wystroju są dodatki. Jakie są obecnie modne?

Aranżacja wnętrz przy pomocy roślin

Rośliny wydają się klasyką wystroju wnętrz. Ale to właśnie w tym roku rośliny są najbardziej modne. Najczęściej zielone, te o pięknych i dużych liściach, np.: monstery, których liście najpierw podbiły serca jako nadruki. Ale możesz też wybrać wężownicę, czy Starca Rowleya. Roślinę, która wygląda, jak sznur zielonych pereł. Interesująco wygląda także kalatea – roślina o różowo-zielonych liściach.

Rośliny możesz umieszczać w doniczkach o różnorodnych kolorach i kształtach. Warto także zwrócić uwagę na kwietniki. Mogą to być stojące kwietniki przypominające małe stoliki, ale także wiszące, wykonane z makramy. 

Puchate dywany

Jeszcze do niedawna dywany kojarzyły się raczej z krótkim, szorstkim włosiem. Obecnie w modzie są znacznie grubsze i delikatniejsze dywany shaggy. Mają miękkie i długie włosie. Doskonale nadają się do każdego pomieszczenia, ale w szczególności do sypialni i salonu. Zapewniają nie tylko komfort użytkowania. Sprawiają także, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne.

Kolorystykę dywanu możesz dobrać w różnorodny sposób. Jeżeli chcesz rozjaśnić pomieszczenie – powinien być jaśniejszy, niż meble, czy ściany. Wybierz dywan beżowy lub jasnoszary. Jeżeli jednak chcesz, by to dywan był elementem przyciągającym uwagę, wybierz intensywny, wręcz jaskrawy kolor, np.: żółty

Aranżacja wnętrz – kolorowe poduszki

Do większości kanap dodawane są fabryczne poduchy w dokładnie tym samym kolorze. To wydaje się bardzo monotonne i w żaden sposób nie ożywia mebla i pokoju. Dlatego warto dodać kolorowe poduszki.

Możesz wybrać kolor, kontrastujący z kolorem sofy. Jeżeli jest ona w ciemnym kolorze, np.: brązie, wybierz kolor jasny i pastelowy, np.: błękitny. Jeżeli Twoja sofa jest w modnej szarości, wybierz kolory żywe, np.: żółć i zieleń. 

Możesz także eksperymentować ze wzorami. Mogą być to wzory roślinne i kwiatowe, wyjątkowo modne w tym sezonie. Interesująco wyglądają także poduszki we wzory geometryczne  – kwadraty, sześciokąty i inne, bardziej skomplikowane kompozycje. Niektóre układy dają interesujący efekt 3d.

aranżacje wnętrz - kolorowe poduszki
aranżacje wnętrz – kolorowe poduszki

Kompozycje ze zdjęć

Pojedyncze zdjęcia, czy obrazy to już przeżytek. Jeżeli masz wiele zdjęć, plakatów, czy obrazów, możesz je połączyć w jedną, oryginalną całość. W jaki sposób to zrobić?

Koncepcji jest wiele. Możesz łączyć podobne wydarzenia, np.: zdjęcia z wakacji, czy ze ślubu. Możesz też stworzyć kompozycję w tym samym temacie, np.: zdjęcia i obrazy morza. Ale jest też więcej pomysłów, np.: podobna kolorystyka, czy wielkość. Do kompozycji możesz też dołączyć inne ozdoby, np.: napisy, naklejki, czy drewniane kształty. 

Ramki zdjęć mogą mieć róznorodne kolore, a nawet style. Możesz np.: zdjęcia w dużych, kolorowych ramkach ze zdjęciami w antyramach. W tym przypadku różnorodność jest jak najbardziej pożądana.